Porady Wydziału Prewencji KWP w Krakowie dotyczące bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji, porady dla rodziców

Porady Wydziału Prewencji KWP w Krakowie dotyczące bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji, porady dla rodziców

Rodzicu zadbaj o swoje dziecko podczas letnich wakacji – porady Wydziału Prewencji KWP w Krakowie.

Bezpieczeństwo i zdrowie dziecka to podstawowe zadania, przed którymi stoimy jako rodzice. To właśnie my powinni posiadać wiedzę oraz zdolność przewidywania niebezpieczeństw, a także zagrożeń, unikania ich, a w przypadku ich wystąpienia radzenie sobie z trudną sytuacją.

Powinniśmy nieustannie pogłębiać świadomość tego, jak uczyć dzieci bezpiecznych zachowań, jak wykształcić w nich umiejętność unikania sytuacji stawania się ofiarą przestępstwa lub proszenia o pomoc w chwili zagrożenia. W dużej mierze od nas zależy, czy nasze dziecko będzie bezpieczne w domu, na podwórku, czy w szkole.

Zabawy dzieci mogą generować różne zagrożenia: czy to w domu czy na podwórku mogą stać się miejscem, gdzie dzieci doznają często obrażeń. Rodzice powinni obserwować zachowanie dziecka oraz bacznie się mu przyglądać, a także dużo z nim rozmawiać.

Pamiętajmy:

•  Przypominajmy dzieciom, że nie wolno bawić się na placach budowy, w pobliżu ulicy, rzeki, jeziora, urwiska czy innych miejsc niebezpiecznych.

•   Uczyńmy wszystko, aby zabawy dzieci były zawsze bezpieczne, uczmy je rozwagi, ale i sami bądźmy przewidujący!

•   Starannie wybierajmy bezpieczną drogę, którą dziecko będzie się poruszało.

•   Zapinajmy dzieci w fotelikach bezpieczeństwa lub specjalnych urządzeniach przytrzymujących i dopilnujmy, aby były prawidłowo przewożone.

•   Zadbajmy o bezpieczeństwo dziecka na rowerze. Mówmy dzieciom o zakładaniu kasku,  pomimo, że nie ma obowiązku jego posiadania – może to uchronić je przed poważnymi uszkodzeniami.

•  Rozmawiajcie Państwo dużo ze swoimi pociechami. Dopytujcie, gdy opowiada o  różnych sytuacjach bądź przychodzi do domu z uszkodzeniami ciała.

•  Uczmy, że w przypadku problemów czy zagrożeń mogą zadzwonić na Policję, Pogotowie Ratunkowe, Straż Miejską czy Straż Pożarną.

 

Previous Fałszywy ksiądz – próbował wyłudzić pieniądze
Next Inauguracja „Bezpiecznych Wakacji 2017” z sądeckimi policjantami

Może to Ci się spodoba

Spotkanie robocze dotyczące przygotowań Sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO

Dzisiaj (27.03.br.) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się spotkanie robocze przedstawicieli służb  zaangażowanych w przygotowanie Sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO. 41 Sesja Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO  odbędzie się

Przedszkole w wakacyjnych miesiącach

Od 1 do 15 czerwca br. będzie można zapisywać dzieci na dyżury przedszkolne w okresie wakacji. Możliwość takiej opieki przewidziana została dla przedszkolaków uczęszczających na co dzień do miejskich placówek. Na tych

Uniwersytet Jagielloński gruntownie modernizuje swój kampus medyczny

Collegium Medicum, czyli kampus medyczny Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, zostanie gruntownie odnowiony. Będzie to możliwe dzięki współpracy uczelni z partnerem prywatnym – spółką Neoświat. Jak wyjaśnia prof. Piotr Laidler, prorektor UJ ds. Collegium

Podsumowanie obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w Szkole Podstawowej nr 21 w Krakowie

15 marca 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 21 w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla najlepszych drużyn biorących udział w grze wirtualno-terenowej, która została zorganizowana przez Komendę Wojewódzką

Nowa droga w Bielszowicach

Do końca listopada w Rudzie Śląskiej – Bielszowicach wybudowana zostanie nowa droga w ciągu ul. ks. Jana Hrubego. Na ponad 0,5 km odcinku łączącym ul. Na Piaski z ul. Kingi, który aktualnie jest

Kradł w firmie, w której był szefem

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który z firmy, w której był kierownikiem ukradł 5 telefonów komórkowych. Mężczyzna został namierzony i zatrzymany przez policjantów z „szóstki”.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź