Niezdrowa żywność – jakie niesie konsekwencje?

Niezdrowa żywność – jakie niesie konsekwencje?

Dodanie cukru do codziennej diety może prowadzić do problemów zdrowotnych, takich jak otyłość, wysoki poziom cholesterolu, cukrzyca i stłuszczenie wątroby. Cukier jest naturalnie obecny w owocach i warzywach, a spożywanie go w nadmiarze nie jest zdrowe. Cukier jest również szkodliwy, gdy jest przebrany pod innymi nazwami, w tym syrop kukurydziany, fruktoza, dekstroza, maltoza i sacharoza. Najlepiej trzymać się z dala od tych produktów podczas zakupów spożywczych.

Smażone potrawy są kolejnym winowajcą, jeśli chodzi o powodowanie problemów zdrowotnych. Nie tylko te tłuste przekąski są wysokokaloryczne, ale mają też dużo sodu i tłuszczów nasyconych. Poza wysoką zawartością kalorii, smażone potrawy mogą również podnosić ciśnienie krwi i poziom cholesterolu. Nawet przetworzone mięso delikatesowe ma wysoką zawartość sodu i innych substancji chemicznych, które mogą powodować problemy sercowo-naczyniowe i otyłość. Najlepiej jest unikać smażonych potraw, a zamiast tego szukać zdrowych alternatyw.

Surowe lub niedogotowane mięso może powodować zakażenia listerią. Unikaj mięsa obiadowego i hot-dogów, ale możesz spróbować użyć zamiast nich mięsnych past do smarowania z półki. Możesz również unikać surowych jaj i eggnogu. Nawet sos do sałatek Cezar może zawierać listerię. Jeśli musisz jeść surowe mięso, pamiętaj o dokładnym ugotowaniu go, aby usunąć wszelkie ślady krwi.

Niepasteryzowane mleko lub soki nie powinny być spożywane przez niemowlęta poniżej 24 miesiąca życia. Zawierają one szkodliwe bakterie i mogą doprowadzić do ciężkiej biegunki. Najlepiej też trzymać się z dala od pokarmów z dodatkie cukrów i przetworzonych mięs. Należy również pamiętać, że kupowane w sklepach pokarmy dla maluchów i przekąski zawierają duże ilości sodu.

Olej sojowy jest kolejnym winowajcą. Olej ten znajduje się w wielu przetworzonych produktach spożywczych i może być dla Ciebie tak samo zły jak cukier. Badania pokazują, że może on zakłócać pracę wątroby. Aby uniknąć tych pokarmów, pamiętaj, aby czytać etykiety i wyciąć to, bez czego nie możesz żyć. W ten sposób będziesz wiedzieć, co możesz jeść i unikać tego, co najgorsze.

Próbując schudnąć, należy wybierać pokarmy o niskiej zawartości kalorii i wysokiej zawartości błonnika, białka i innych składników odżywczych. Jeśli masz problemy z utrzymaniem zdrowej wagi, możesz skonsultować się z dietetykiem lub lekarzem, aby dowiedzieć się więcej o właściwych pokarmach, które należy jeść. Jeśli nie czujesz się usatysfakcjonowany, będziesz bardziej skłonny do podjadania.

Przeczytaj też: 7 składników, których należy unikać w codziennym odżywianiu https://zdrowienatacy.pl/zdrowe-odzywianie/zfep/7-skladnikow-ktorych-nalezy-unikac-w-codziennym-odzywianiu.html

Innym dodatkiem do żywności, którego powinieneś unikać jest glutaminian sodu (MSG). MSG działa jako wzmacniacz smaku i jest powszechny w chińskiej i azjatyckiej żywności, a także w żywności w puszkach. Chociaż skutki MSG są niejasne, ograniczenie spożycia może być pomocne. Może również wywołać objawy depresji i zapalenia.

Kobiety w ciąży powinny skonsultować się z certyfikowanym dietetykiem prenatalnym, jeśli mają pytania dotyczące tego, jakich pokarmów unikać i co jeść. Właściwa dieta może pomóc zapewnić bezpieczny poród i zdrowe dziecko. Powinny one również pamiętać o tym, aby włączyć do niej dużo owoców, warzyw i innych zdrowych produktów.

Previous Karatecy spróbują swoich sił w Halembie
Next Dlaczego zdrowie psychiczne jest tak ważne

Może to Ci się spodoba

Nowe obowiązki dla właścicieli i zarządców budynków

Od 1 lipca 2021 r. rusza Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB). Każdy właściciel lub zarządca budynku czy lokalu będzie zobowiązany złożyć deklarację do CEEB o użytkowanych źródłach ciepła i spalania paliw.

Służba i pasja – spotkanie pań w MSWiA w dniu ich święta

Z okazji Dnia Kobiet Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak zaprosił wyróżniające się funkcjonariuszki służb mundurowych. Jedną z nich była przedstawicielka małopolskiej Policji starszy sierżant Patrycja Pszczelińska. 8 marca

Dlaczego zdrowie psychiczne jest tak ważne

Choroba psychiczna to fizyczna choroba mózgu, która powoduje zaburzenia myślenia, zachowania, energii i emocji. Jest to istotny problem w naszym społeczeństwie. Dotyka więcej osób niż mogłoby się wydawać, w tym

Mija rok od Światowych Dni Młodzieży

W lipcu ubiegłego roku w Polsce odbyły się 31. Światowe Dni Młodzieży, w których udział wzięło 2,5 mln pielgrzymów ze 187 krajów. W uroczystościach uczestniczył Papież Franciszek, przedstawiciele Episkopatu Polski

„Bezpieczny Senior” – spotkanie zorganizowane przez Komisariat Policji I w Krakowie

W dniu 24 maja br. w Klubie Seniora przy Kościele Mariackim w Krakowie odbyło się spotkanie skierowane do osób starszych w ramach programu „Bezpieczny Senior”. Dzielnicowi Komisariatu Policji I, omówili

Szczęśliwy finał poszukiwań niedoszłego samobójcy

Gorliccy policjanci wspólnie z druhami OSP oraz ratownikami GOPR odnaleźli 53-letniego zdesperowanego mężczyznę, który chciał popełnić samobójstwo. Mężczyzna bezpiecznie trafił do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy. 21 sierpnia br. do

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź