Weź udział w grze miejskiej
„Szlakiem naszych bohaterów” – to hasło gry miejskiej, która odbędzie się z okazji obchodów 100-lecia wybuchu III Powstania Śląskiego. Wydarzenie, które zostało przygotowane przez harcerzy, odbędzie się w sobotę (19 czerwca), jednak chęć udziału we wspólnej zabawie można zgłosić do 1 czerwca – w przypadku patroli harcerskich oraz do 11 czerwca – jeśli w grze chcieliby wystartować pozostali mieszkańcy miasta.
– Serdecznie zachęcamy do udziału w historyczno-przygodowej grze miejskiej, dzięki której przeniesiemy się do czasów III Powstania Śląskiego – podkreśla hm. Marcin Różycki, komendant rudzkiego hufca. – Jestem pewien, że udział w tej zabawie będzie nie tylko okazją do zgłębienia wiedzy o przebiegu i skutkach Powstań Śląskich, ale także wzmocni więź z naszą lokalną tradycją i przynależność do Małej Ojczyzny. Poza tym będzie również świetną możliwością integracji oraz aktywnego spędzenia wolnego czasu – dodaje.
Podczas gry jej uczestnicy wcielą się w oddział powstańców, który będzie miał do wykonania wiele zadań w czasie wędrówki. Jako specjalna jednostka wszyscy gracze będą musieli zbierać informacje wywiadowcze oraz poprawnie wypełniać różne polecenia, a przy okazji odkryją ciekawe miejsca w Rudzie Śląskiej.
– Co więcej, podczas gry uczestnicy poznają historię i bohaterów III Powstania Śląskiego oraz Plebiscytu w niezwykłej i przystępnej formie. Podczas swojej wędrówki będą musieli jednak wykazać się sprytem, jak i wieloma umiejętnościami. Ważnym aspektem całej rozgrywki będzie przede wszystkim zgranie się i współpraca całego patrolu – zaznacza pwd. Krystian Niegel, rzecznik prasowy hufca ZHP Ruda Śląska.
Uczestnicy gry będą poruszali się po określonym terenie (Nowy Bytom i Wirek). W zabawie mogą uczestniczyć harcerze, harcerze starsi oraz wędrownicy z Chorągwi Śląskiej ZHP. Uczestnicy gry będą działać w patrolach, liczących od 4 do 7 osób (w tym pełnoletni opiekun) i zostaną podzieleni na dwie grupy wiekowe: harcerzy (od 9-12 lat) oraz harcerzy-starszych/wędrowników (13-21 lat). Zgłaszać swój udział w grze mogą także rodziny z dziećmi oraz grupy dziecięce i młodzieżowe z opiekunem, które nie należą do społeczności harcerskiej. Takie patrole będą składały się z 3 do 7 osób, a w każdym patrolu musi być min. jedno dziecko (osoba od 1. do 17. roku życia) oraz jeden pełnoletni opiekun (powyżej 18 lat).
Gra rozpocznie się w sobotę (19 czerwca) o godz. 11:30, jednak wcześniej nastąpi rejestracja uczestników. W dniu wydarzenia uczestnicy spotkają się na Placu Jana Pawła II, przed urzędem miasta.
Harcerze, którzy chcieliby wziąć udział w grze miejskiej, mogą zgłosić swój udział do 1 czerwca, z kolei osoby, które nie są harcerzami, mogą zadeklarować chęć uczestnictwa do 11 czerwca.
Źródło: Urząd Miejski w Rudzie Śląskiej
Może to Ci się spodoba
Od września 2017 r. szkoły mają mieć możliwość wyboru podręcznika
Zgodnie z nowymi propozycjami resortu edukacji, które po fazie konsultacji społecznych trafiły do rozpatrzenia przez Komitet Stały Rady Ministrów, szkoły będą miały możliwość wyboru podręcznika. Wydawcy edukacyjni są zadowoleni i zapewniają, że na
Muzyczne projekty w MCK-u
Już w najbliższą niedzielę najmłodsi oraz starsi mieszkańcy Rudy Śląskiej będą mieli okazję uczestniczyć w dwóch muzycznych spotkaniach. O godz. 16.00 rozpocznie się koncert umuzykalniający dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat, w ramach
Półkolonie z In-nYmi
Rudzkie Stowarzyszenie Inicjatyw Niebanalnych In-nI zaprasza do udziału w letnich półkoloniach pt. „Ekipa poszukiwaczy przygód”. W czasie tegorocznych wakacji dzieci będą miały do wyboru pięć turnusów. Stowarzyszenie w sumie zaprasza 390 mieszkańców Rudy
Co młodym w duszy gra?
Ponad 500 muzyków wzięło udział w I Ogólnopolskim Konkursie „Co młodym w duszy gra?”. Zorganizował go Zespół Szkół Muzycznych w Rudzie Śląskiej dla uczniów klas wiolonczeli, skrzypiec i fortepianu. Pierwsza edycja odbyła się w formule on-line.
Cmok Song powraca
Przed nami Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Cmok Song”. Już po raz 28. około 240 harcerzy spotka się w bielszowickim Domu Kultury i zaprezentuje publiczności swoje talenty wokalne i muzyczne. Festiwalowi, który odbędzie się
Śląski Teatr Impresaryjny coraz bliżej
Śląski Teatr Impresaryjny im. H. Bisty rozpocznie wkrótce działalność w Rudzie Śląskiej. Istniejące dotychczas Miejskie Centrum Kultury im. H. Bisty już niedługo przekształci się w nowoczesną instytucję kulturalną, która będzie łączyć w sobie


0 Comments
Brak komentarzy!
You can be first to comment this post!