Sukces małopolskich policjantów na III Ogólnopolskich Zawodach Narciarskich dla funkcjonariuszy Policji

Sukces małopolskich policjantów na III Ogólnopolskich Zawodach Narciarskich dla funkcjonariuszy Policji

W dniach 9 – 10 marca 2017 roku na stacji narciarskiej Czorsztyn – Ski w Kluszkowcach  miała miejsce trzecia edycja Ogólnopolskich Zawodów Narciarskich dla funkcjonariuszy Policji. Zawody objęte zostały patronatem honorowym Komendanta Głównego Policji.

Zawody zorganizowane były  przez Biuro Prewencji KGP we współpracy ze Stowarzyszeniem Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego oraz Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym.

W zawodach rywalizowali  „policjanci-narciarze” z siedmiu garnizonów: małopolskiego, śląskiego, dolnośląskiego, podkarpackiego, łódzkiego, warmińsko-mazurskiego oraz podlaskiego reprezentujący wszystkich funkcjonariuszy pełniących służbę patrolową na stokach narciarskich.

W ramach zawodów rozgrywane były trzy konkurencje:

•Test Wiedzy – obejmujący problematykę organizacji i pełnienia służby patrolowej, w tym na zorganizowanych terenach narciarskich;

•Slalom Gigant;

• „Spacer Narciarza” – polegający na pokonaniu na nartach wyznaczonej trasy z plecakowym zestawem ratunkowym oraz z akią dla pokrzywdzonego (w tej roli wykorzystany zostanie fantom) i przetransportowaniu go do miejsca docelowego.

Podczas zawodów prowadzona była klasyfikacja indywidualna oraz drużynowa. Dla  zwycięzców poszczególnych konkurencji przewidziano puchary ufundowane przez Komendanta Głównego Policji. Natomiast dla zwycięzców w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej zostały przewidziane nagrody motywacyjne w formie pieniężnej. 

Zawodnicy garnizonu małopolskiego zajęli następujące miejsca:

Klasyfikacja generalna:

a)  indywidualna:

I miejsce – st. post. Damian Marek

III miejsce sierż. szt. Marcin Gierek

b) drużynowa:

I miejsce – sierż. szt. Przemysław Panaś i st. post. Damian Marek

III miejsce – sierż. szt. Artur Horecki i st.sierż. Dariusz Stasiak

Klasyfikacja w poszczególnych konkurencjach:

a)  „Spacer Narciarza”:

II miejsce – sierż. szt. Marcin Gierek oraz sierż. szt. Marcin Juźwik

b)  Slalom Gigant:

I miejsce – st. post. Damian Marek

II miejsce – sierż. szt. Artur Horecki

c)  Test Wiedzy:

II miejsce – st. post. Damian Marek

Previous Służba i pasja - spotkanie pań w MSWiA w dniu ich święta
Next Policjant w drodze do pracy zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Może to Ci się spodoba

Spotkanie informacyjne – program „Czyste Powietrze”

10 sierpnia br. o godzinie 16:30 w Dziennym Domu „Senior – WIGOR” (ul. Markowej 20a) odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące zasad realizacji programu „Czyste powietrze”. Przypominamy, że od 2 sierpnia br. w ramach ogólnopolskiego

Monitorowanie drogowego przewozu towarów

14 kwietnia 2017 roku w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, odbyło się drugie robocze spotkanie przedstawicieli Izby Administracji Skarbowej w Krakowie oraz Wydziału Ruchu Drogowego KWP w

Trwa 74 TOUR DE POLOGNE w Małopolsce

Za nami dwa z pięciu etapów 74 Tour de Pologne – największego wydarzenia kolarskiego w Polsce, którego trasy przebiegają przez Małopolskę. Nad bezpieczeństwem wyścigu czuwa ponad 600 policjantów, do zadań

Kradł w firmie, w której był szefem

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który z firmy, w której był kierownikiem ukradł 5 telefonów komórkowych. Mężczyzna został namierzony i zatrzymany przez policjantów z „szóstki”.

Msza święta w intencji małopolskiej Policji w Katedrze Królewskiej na Wawelu

Tegoroczne obchody Święta Policji w Małopolsce rozpoczęła uroczysta msza święta w Katedrze Wawelskiej, która odbyła się  w niedzielę, 16 lipca 2017 r. o godz.10.00. Mszę celebrował  Krajowy Duszpasterz Policji, Biskup

Małopolscy policjanci zabezpieczyli kolejny mecz piłkarskiej ekstraklasy i zapobiegli bójce kiboli

31 marca br na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana znajdującym się przy ulicy Reymonta 22 w Krakowie odbył się mecz piłkarski pomiędzy drużynami Wisły Kraków oraz Lecha Poznań. Tego rodzaju

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź